O NÁS

Oddíl krasobruslení vzniknul 20.2.2001. První předsedkyni oddílu se stala paní Lenka Foltýnová. Zpočátku byla činnost oddílu především zaměřena na získávání adeptů tohoto krásného sportu. Pod vedením trenéra Stanislava Sciskaly se podařilo vybudovat školičku, v níž se učily základům bruslení děti ve věku od 4-6 let. Postupně, s přibývajícími členy, se oddíl začal zaměřovat na závodní činnost. Již v první sezoně 2001-2002 se podařilo získat 33 dětí, které se připravovaly ve třech výkonnostních skupinách. Nejlepších výsledků v jednotlivých skupinách dosahovali Maciej Cymorek, Laura Raszyková a Markéta Borská.

Rok 2003-2004- byl významný v tom, že se někteří krasobruslaři zúčastnili výkonnostních testů a po jejich absolvování i prvních závodů. Rovněž byla zařazena letní příprava na ledě v Rosicích a v Třinci. První medaile ze závodů si přivezli Maciej Cymorek a Laura Raszyková. Vedením oddílu byla pověřena p.Barbara Raszyková.

Rok 2004-2005-tréninky probíhaly 2-3 krát týdně pod vedením pana Sciskaly. Do přípravy byla zahrnuta gymnastika pod vedením slečny Dümlerové, navíc dvakrát týdně probíhala baletní příprava pod vedením slečny Wnuk. Zdárně proběhla letní příprava v Karviné, Třinci a v Nymburku. Závodní družstvo tvořili: Laura Raszyková, Michaela a Markéta Bártovy, Kristina Kurová, Petr Chloň, Wiktoria Laba, Richard Horák, Markéta Ottová, Anežka Pawelková a další.

Rok 2005-2006-v oddílu působilo 22 krasobruslařů ve věku 5-10 let. Pro rekonstrukci stadionu byla příprava zajištěna v Karviné. Richard Horák a Laura Raszyková si velmi úspěšně vedli na závodech ČKS. Na základě výsledků byla Laura Raszyková vybrána do projektu talentované mládeže. Trenérsky působili St.Sciskala, p.Šimrová, sl.Josieková, gymnastiku pod vedením sl.Brabčákové a balet pod vedením sl.Wnuk. Letní soustředění proběhly v Nymburku,Orlové a Karviné.

Rok 2007-2008 –přípravu závodního družstva vedl p.Sciskala. Přípravku trénovaly slečna Branczyková     paní Martynková. Závodní družstvo tvořili Laura Raszyková, Richard Horák, Markéta Ottová, Markéta Kučerová,Julia Kwiek,Kristina Kurová,Magda Bondarenko, Wiktoria Laba,Jana Vrabelová .Velmi se povedl nábor nových dětí ve věku 3-5 let, když se podařilo získat 10 nováčků.

Rok 2009-2010-byla to sezona velmi významných změn. V březnu 2009 odstoupila z výboru a tím i z funkce předsedkyně oddílu paní Barbara Raszyková.Činnost hlavního trenéra ukončil p.Stanislav Sciskala.Do funkce předsedkyně oddílu byla zvolena paní Marcela Kučerová.Změnila se i celková koncepce přípravy,spojili jsme ji  s krasobruslaři Třince.Za přípravu obou oddílu byl zodpovědný p.Czeslaw Sciskala,kterému sekundovali Lukáš Rakowski,Michal Matloch.

Rok 2010-2011-novodobá historie oddílu.Přípravu vedli trenéři Lukáš Rakowski, Michal Matloch a Tereza Branczyková. Velmi dobrých výsledků na závodech ČKS dosahovali Laura Raszyková, Markéta Ottová, Markéta Kučerová, Richard Horák, Julia Kwiek, Magda Bondarenko, Petr Krajč, Roman Musil, Karin Kenická,Nella Kopećová, Terezie Houšková, Andrea Wojtylová, Turoňová Barbora. Navíc Laura Raszyková,Richard Horák a Markéta Kučerová nás reprezentovali na mistrovství republiky.9 krasobruslařů splnili výkonnostní testy.Letní příprava proběhla na soustředění v Rosicích a Karviné. Novou tradicí se staly akce dětí s rodiči jako vajičina, Mikuláš,kulig v Polsku, slavnostní zakončení sezony.

Rok 2011-2012-Velmi úspěšná sezóna.Závodní družstvo ve složení Markéta Kučerová, Richard Horák, Julia Kwiek, Roman Musil, Karin Kenická, Nella Kopećová, Třásková Hana ,Terezie Houšková, Andrea Wojtylová, Turoňová Barbora, Michaela Rucká , Michaela Volná přivezlo ze závodů ČKS 28.medailí. Neztratili jsme se ani na mistrovství republiky Hanka Třásková obsadila 12.místo, těsně pod stupni vítězů na čtvrtých místech skončili Markéta Kučerová a Richard Horák. Historického úspěchu krasobruslařů našeho oddílu dosáhla na mistrovství republiky Terezie Houšková ziskem stříbrné medaile.

Rok 2012-2013-Znovu velmi úspěšná sezóna.Závodní družstvo ve stejném složení jako v roce 2011-12,Získalo 12 medailí se závodu ČKS.Na mistrovství republiky se probojovali Richard Horák,Markéta Kučerová,Hana Třásková,Terezie Houšková,Michaela Volná,Julia Kwiek,Roman Musil a Karin Kenická. Roman Musil získal na MČR stříbrnou medaili. Účast osmi závodníků na MČR svědčí o velmi dobré práci trenérů Lukáše Rakowského a Michala Matlocha.11. krasobruslařů splnilo výkonnostní testy. Díky iniciativě Pana Kučery jsme získali grant nadace OKD srdcovka pro činnost našeho oddílu. Část prostředků z tohoto grantu byla použita na letní přípravu v Rosicích, Orlové a Karviné.

Rok 2013-2014-Z důvodu rekonstrukce zimního stadiónu jsme přípravu na ledě absolvovali v polském Cieszynie.Problémy byly hlavně s přípravkou,pro rodiče byl velký problém dovézt včas děti na trénink, protože tréninky byly brzy odpoledne.Přesto to byla nejúspěšnější sezóna.Krasobruslaři přivezli ze závodů ČKS 22 medailí,potěšitelné je ,že na zisku medailí se podílelo 7 závodníků.Pohárovými výsledky si získalo 9 krasobruslařů nominaci na mistrovství republiky. Mistrovství republiky žáků konané 8.3.-9. 3. 2014 v Mladé Boleslavi bylo opravdovým vyvrcholením sezony. Po dvouletém období stříbrných medailí si konečně odvážíme zlato, kterou v kategorii nejmladších žáků vybojoval Roman Musil. Velmi cenná umístění v kategori nejmladších žaček získali Nella Kopećová 4.místo, Karin Kenická 5.místo a Michaela Rucká 10.místo. I mladší žačky získaly slušné umístění:Terezie Houšková 6. Julia Kwiek 14. a Michaela Volná 26. Naše nejzkušenější žačka Markéta Kučerová získala 11.místo.

Rok 2014-2015 –pod vedením nového předsedy oddílu Mgr.Davida Ruckého oddíl realizoval projekt  Přeshraniční Toeloop,který umožnil bezproblémovou přípravu v polském Cieszynie. Konečně můžeme trénovat v rekonstruovaném stadionu. Velkou výhodou je i možnost organizování závodů. Finančně činnost oddílu podporuje mj. město Český Těšín a Moravskoslezský kraj